Потърсете в сайта
Старинно Карлово
Енергиина ефективност
Читалища календар 2020 г.

КАЛЕНДАР НА КУЛТУРНИТЕ ПРОЯВИ

 НА ЧИТАЛИЩАТА В ОБЩИНА КАРЛОВО

2020 г.

 

 

НАРОДНО ЧИТАЛИЩЕ

ДЕЙНОСТИ И ПРОЯВИ

1.     “Св. Св. Кирил и Методий 1914”

      гр. Баня

 

Образователна дейност

1.Школа по изобразително изкуство

2.Клуб "Художествено слово"

Любителско художествено творчество

1. Женска  вокална група за патриотични и стари градски песни„Чар”;

2. Детска танцова формация "Зорница";

3. Детско – юношеска кукерска група;

4. Група за изворен фолклор –Вписана в листата за Живо човешко съкровище- 2010 г.

5. Фолклорен клуб "Тракийка" ;

 

Организиране на културни прояви:

1.Прояви, посветени на национални и местни празници:

- февруари – Рецитал за Васил Левски:

- 3 март - Национален празник на Република България –-142 годишнината от Освобождението на България;

- 11- 24 май –Празници, посветени на 24 май – Ден на Българската просвета и култура и славянската писменост;

 

- 29 - 31.08 - Празник на минералната вода –„Средногорска плетеница 2020“ Фолклорно надиграване на Клубове по народни танци;

-    Празник на минералната вода

"Обичам те, защото те познавам" -празник на гр.Баня ;

1 ноември - Ден на народните будители ;

21  ноември - Ден на християнското семейство;

24 – 30.12 - Коледни и новогодишни празници;

 

2.Празници по българския обреден календар:

 

14 февруари - „Трифон Зарезан” ;

29.02.  - Участие в Общински кукерски празник;        март

01.03.- "Магия и митично тайнство в празника

    Сирни Заговезни"  в гр.Баня;

04.04.2020 г.- "Играй, играй, Лазаре...."-

Лазаруване до домовете в гр.Баня от танцова формация "Зорница";

12.04. - "Великденски люлки" - Народно веселие по случай Великденските празници;

3.Участие на Любителските художествено -творчески състави в концерти, премиери  и представления, организирани от читалището, други читалища от общината и в общинските празници.

4.Концерти, представления, художествени  и фотоизложби на професионални колективи и творци, гостуващи на читалищната сцена.

5.Организиране на фестивали и конкурси.

6.Работа по проекти.

7.Участие на самодейните колективи в международни фестивали:

- Международен фолклорен фестивал Италия – /участие на фолклорен клуб „Тракийка/; Албания- група за изворен фолклор;

 

 

 

 

2. “Васил Левски 1927”

   гр. Карлово, кв. Сушица

 

Самодейни състави:

-Женска певческа група за автентичен фолклор

-Кукерски състав

-Театрален състав

-Танцов състав

-Любителски клуб за народни танци

-Детска група за песни и танци

 

Образователна дейност

/школи, кръжоци, клубове/

1.Група”Художествено  слово”

2.Работа с деца –беседи в ДГ”Слънце” –филиал кв.Сушица;

-лятна работа с деца ;

 

 

 

Културен календар:

Януари:

    07.01 -     Ивановден –обичай   „Къпане на булка”

    11, 12.01 - Кукерски фестивал в гр.Симитли ;

    25, 26.01-Международен фестивал на кукерските

                      игри ”Сурва” в гр.Перник - участие на кукерския  състав ;        

Февруари:

    19.02- Възпоменателно честване на годишнината от обесването  на Васил Левски;

   29.02 – Общински Кукерски празник;

Март:

    01.03- Честване на деня на самодееца;

    01.03  -Сирни Заговезни -Традиционен  кукерски  празник „Заговезни 2020”;

    03.03- Национален празник;

- Участие на кукерския състав в национални маскарадни фестивали;

Април:

    04.04- Лазаруване:

    Пролетен празничен концерт;

    23.04- Международен ден на книгата- Литературни четения ; Занимания с деца;

     Май:

     06.05- Гергьовско хоро на площада;

     24.05- Ден на славянската писменост и култура;

     29, 30.05- Участие на самодейните колективи в   

                  празника на  Розата –  гр. Карлово;

      

Юни:

26.06:      Празник на лавандулата- участие на    читалищните самодейци;

Юли:

 04, 05.07- Национален фолклорен празник

                 „Столетово пее и танцува” –

                   Женска певческа   група;

                   Танцов клуб  “Старопланинска китка“,

                   Детска група;

 

                        - Летни занимания с деца;

-Участия на самодейните състави към читалището в национални фолклорни фестивали;

/танцов състав, женска певческа група, детски състав/

      27.07-   Традиционен празник    „Свети   

                     Пантелеймон”- празник на Карлово и

                      Сушица;

Август:  Участие на самодейните състави в ХІІ събор на народното творчество Копривщица 2020;

 «Средногорска плетеница» – гр.Баня – участие на танцовите състави;

Септември:

– Участие на самодейните колективи в регионални и национални празници и събори  ;

 Ноември:

      01.11-Ден на народните будители;

 Декември:

      25.12-Коледари;

   - Коледно –новогодишен концерт;

 

     - Участие на самодейните състави в  

              международни фестивали ;

     - Детски работилници за изработване на    мартеници, великденска и  коледна украса;

 

3. “Васил Левски 1861г.”

     гр. Карлово

 

Образователна дейност

1.Школа по изобразително изкуство “Карловски арт колорит”

- Школа по пиано

-Лятна школа ”Забавно лято”

- Детско- юношеска театрална школа;

- Школа  за народни инструменти- гъдулка и гайда;

Други школи и клубове, провеждащи занимания в читалището:

-          Клуб за спортни танци „Ла Кукарача”

-          Клубове за народни танци

-          Школа за китара

-          Спортен клуб за

      художествена гимнастика

-     школа по пеене

 

Самодейни състави:

1.Читалищен театър „Елена Снежина”

2. Камерен  хор за школувано пеене „Маестро Георги Атанасов”

3. Вокално трио за шлагерни песни „Импресия”

4 . Детски фолклорен танцов състав

5. Фолклорен ансамбъл „Розова долина”

6. Детско-юношески състав за народни танци „Розова долина”

7. Детска вокална фолклорна формация „Розова долина”

 

 

 

 

Прояви, посветени на национални и общински празници – съорганизатори по програма на Община Карлово

- 18 февруари - Възпоменателно честване  на 147 години от обесването на Васил Левски;

3 март- Ритуал по повод Националния  празник на Република България;

-24 май – Ден на славянската писменост и българската култура;

- 29 май-„Розовата долина пее и танцува”- Празник на розата – Карлово 2020;

–18 юли - 183 години от рождението на Васил Левски– Ден на Васил Левски – Празник на град Карлово;

–1 ноември -Ден на народните будители;

- декември-Коледни и новогодишни празници;

 

Празници по българския обреден календар – съорганизатори по програма на Община Карлово

- 29 февруари - Общински кукерски празник;

Културни прояви посветени на бележити годишнини и творци:

   - Честване на 120 годишнина хорова самодейност в Карлово;

 -  150 години карловски читалищен театър;

- Концерти, премиери  и представления на любителски читалищни колективи;

- Концерти, представления, художествени  и фотоизложби на професионални колективи и творци, гостуващи на читалищната сцена, камерна зала и сцена на летен театър;

- декември –Коледа – празничен коледен концерт;

 

4.“Христо Ботев -  1898”

     с. Дъбене

 

Самодейност:

1. Женска певческа група

2.Кукерски състав

3.Група за стари градски песни

4. Детски танцов състав

5.Женски танцов състав

 

 

 

Честване на местни, регионални и национални празници.

Януари

-25,26. 01. Участие на самодейците в Международния фестивал”Сурва” –гр.Перник;

Участие в кукерски фестивал „Кукове” гр.Раковски;

-29.02 - Общински кукерски празник – гр.Карлово;

Март

 -Посрещане на Баба Марта с децата от ЦДГ –

- Отпразнуване на Деня на самодееца;

-01.03. - Старчовден- местен кукерски празник ;

Участие на празника „Старци в Турия”;

 - 3 МАРТ- честване на национален празник       съвместно с децата от ЦДГ”Здравец”;

-8 МАРТ- честване на празника на жената;

-- „Кукерландия” гр.Ямбол;

- Кукерски празник –Широка лъка;

- Маскарадни игри – Бургас;

Април

– Ден на хумора и шегата ;

-          11.04. - Лазаров ден- пресъздаване на обичая;

-          Участие в Национален фестивал „С песните на Кичка Савова” с.Сладун;

Май

-06.05. - Гергьовден- местен празник с хоро на центъра на селото;

Народен събор –гр.Пловдив;

Честване на празника „Свети дух”;

Участие в Празника на розата гр.Карлово;

 

 

Юни

-Участие в Народен събор – Рожен;

-Участие в Националния събор на читалищата в гр.Бяла;

-Участие във фестивали за стара градска песен –Пловдив, Кюстендил,Самоков;

-1 юли –НФФ ”Столетово пее и танцува”;

- август - Традиционен събор на селото с участие на самодейни състави от общината;

Октомври -Традиционен празник на дъбенското зеле - 2020”;

Декември

-Коледен концерт в салона на читалището;

5. “Н. Й. Вапцаров 1906 г.”

     с. Васил Левски

 

Самодейност:

1.Оркестър

2.Детски танцов състав

3.Колектив за изворен фолклор

4. Колектив за възрожденски песни

5.Колектив за народни обичаи

6.Кукерска група

7.Детска вокална група

8.Мъжка певческа група

9.Танцов състав „Веселие”

 

Културен календар:

    м.ЯНУАРИ

- 06.01-Богоявление - хвърляне на кръста;

-172 години от рождението на Христо Ботев 

           Съвместно с ДГ- с. Васил Левски;  

-участие на кукери и група за народни обичай в Межд. фестивал в гр.Перник;

 Фестивали в гр.Разлог и гр.Симитли;

      м.ФЕВРУАРИ

- Трифон Зарезан

-147 години от обесването на Васил Левски

           Възпоменателно честване на 147 години от обесването на Васил Левски –  Апостола на свободата;

 - Винария 2020;

- участие на кукери и група за народни обичай в межд. фестивал в гр.Раковски;

      м.МАРТ

-1 март - ден на самодееца;

 -Старчовден - провежда се на Сирни Заговезни   на площада на селото;

-  3-ти март- Национален празник на България;

-осмомартенски концерт с участие на самодейци;

- Тодоровден- народен обичай ” Кушия”;

- участие на кукери и група за народни обичай в нац. фестивали в с.Широка лъка и гр.Стара Загора;

      м.АПРИЛ

-1 април –  Ден на  хумора;

-Лазаруване;

-Великденско хоро;

-участие на група за възрожденски песни в гр.Клисура;

- седмица на детската книга и Маратон на четенето;

Конкурс „Най – шарено яйце”

      м.МАЙ

- Гергьовска люлка;

- 11 май – Храмов празник;

- участие на кукери и група за народни обичай в нац.фестивал в гр.Габрово;

- участие на групата за изворен фолклор и танцов състав в межд. фестивал "Балкан фолк" в гр.Велико Търново;

-24 май – ден на славянската писменост и култура;

- участие в Празник на розата;

      м.ЮНИ

 -Ден на детето;

- 144 години от гибелта   на Христо Ботев;

- участие на групата за изворен фолклор и танцов състав в национален фестивал в гр. Априлци, с.Столетово;

      м.ЮЛИ

 - 183 години  от рождението на Васил Левски –Отбелязване на рождената дата на Апостола на Българската свобода, поднасяне на венци и цветя пред бюст-  паметника на Васил Левски;

- Традиционен събор;

- Лятна детска занималня;

      м.АВГУСТ

 

  - Участие на самодейните състави в ХІІ събор на народното творчество Копривщица 2020;

 

- участие на групата за изворен фолклор в международния фестивал „Богородична стъпка в Старозагорски минерални бани;

     м.СЕПТЕМВРИ

-06.09- Честване на Съединението на България

- участие на групата за изворен фолклор и танцов състав в межд. фестивали "Еврофолк" гр.Приморско и с.Дорково;

     м.ОКТОМВРИ

- участие на група за възрожденски песни в гр. София;

      м.НОЕМВРИ

- 1 ноември - Ден на народните будители

Литературна вечер „Народни будители от родния край”;

 - Вечер на християнското семейство;

      м.ДЕКЕМВРИ

Коледни тържества

-„Моята чудна Коледа!” -  детско коледно утро;

-Коледен концерт с участието на самодейци;

 

6. “Наука - 1907 г.”

    с. Пролом

 

Самодейност:

-Група за автентичен фолклор “От извора”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Културен календар:

Февруари

-14.02. - Св. Трифон Зарезан  - фолклорен обичай;

Март

-1 март-Ден на самодееца;

-3 март -Национален празник;

-8 март - Ден на жената;

Април

- 4 април -Лазаруване;

 

- 12 април-Великден;

Май

- 11май – Св. Св. Кирил и Методий;

 -24 май - Ден на славянската писменост и култура;

Юни

8.06  - Празник на църквата “Св. Дух”;

Фолклорен фестивал „Пролом пее с песните на Тинка Пешева”, събор на селото;

- 1 ноември –  Ден на народните будители;

- 24 декември – Бъдни вечер, Коледа и Нова година;

7. “Христо Ботев - 1869”

     гр. Калофер

 

Самодейност:

1.Гайдарски състав

2.Смесен народен хор

3.Детски хор;

4. Кукерски състав

5.Танцова фолклорна група „Росна китка”

6.Детска вокална група.

7.Самодейна театрална трупа

 

Школи:

1.Школа за народни

  инструменти гайда и тъпан

2.Школа по акордеон и пиано

3.Кръжок по програмиране за деца;

4.Кръжок по калоферска дантела

5. Кръжок по изобразително и приложно изкуство;

6. Школа по английски език;

7. Школа по немски език;

8. Литературен клуб;

 

 

ОРГАНИЗИРАНЕ НА  КУЛТУРНИ ПРОЯВИ

- 5 - 6 януари – Национално честване 172 - годишнина от рождението на поета - революционер и публицист Христо Ботев;

-25 януари –Участие на Кукерския състав в международния фестивал на гр.Перник „Сурва – 2020”;

- 1 март – Сирни Заговезни- Кукерски празник

- 3 март – Национален празник на Република България;

- 19 април –Великден;

- 6 май – Ден на храбростта и българската армия – общоградско честване;

- 24 май – Ден на славянската писменост и култура;

-31 май – Годишен концерт   на читалищните колективи;

-1 юни- Тържествена заря-проверка в памет на Христо Ботев и загиналите за свободата на България;

-2 юни –Ден на Ботев – Митинг-поклонение;

-15 август – 21 години   Празник на Калоферската дантела;

-10 септември –Историческо – фолклорно събитие „Хайдутът”, организатор- сдружение „Калиферови хайдути;

-20- 27 септември- участие в Международен фестивал на совалковата дантела- Лепоглава, Хърватска като страна партньор ;

- 1 ноември –Ден на народните будители- общоградско честване- организатор НЧ „Хр.Ботев-1869” град Калофер;

- 22 декември – Коледно –новогодишен концерт;

 

8. “Васил Левски - 1900”

     с. Войнягово

 

Самодейност:

-Женска певческа група;

-Фолклорен танцов състав “Гергьовска китка”:

-Танцов състав ‘Колорит”;

-Състав за автентични обичаи;

-Кукерски състав;

Културен календар:

МЕСЕЦ ЯНУАРИ

 

-25 и 26 януари –Участие на Кукерския състав в международния фестивал „Перник – Сурва – 2020”;

МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ

-Трифон Зарезан;

19.02-  Панихида в църквата, поклонение и поднасяне на цветя пред училището-музей на Васил Левски;

-Посрещане на групи и посетители в музея:

29.02- Кукерски празник в гр. Карлово;

 

МЕСЕЦ МАРТ

01.03- Ден на мартеницата и самодееца;

01.03.- Старчовден във Войнягово;

 

03.03- Ден на Освобождението на България; Събуждане с хоро;

08.03-Международен ден на жената;

Кукерландия- Ямбол; Кукерски карнавал в Шейново;

МЕСЕЦ АПРИЛ

Седмица на детската книга и маратон на четенето

 

МЕСЕЦ МАЙ- Месец , посветен на 120г. НЧ” Васил Левски 1900 г.”

06.05.-156 год. от главяването на Васил Левски за пръв учител в с. Войнягово;

30.05- Тържествен концерт  по случай 120годишния юбилей;

-Посрещане на чуждестранни туристи в розовите градини;

-участие в Празник на розата в Карлово;

 

 

МЕСЕЦ ЮНИ

01.06-Ден на детето- съвместно с местната ДГ и ученици;

Участие в Празника на зетьовете в гр.Етро поле;

 

 МЕСЕЦ ЮЛИ

18.07-182 години от рождението на Апостола на свободата. Поклонение и поставяне на цветя пред музея.Посрещане на групи от похода”По стъпките на Апостола”,изнасяне  на беседи;

 

МЕСЕЦ АВГУСТ

12--ти събор на народното творчество Копривщица 2020 г.

10-11 август- Традиционен събор на селото

МЕСЕЦ СЕПТЕМВРИ

06.09– Участие в тържествата на гр.Съединение;

6.09 и 22.09. –организиране на изложба в библиотеката по повод на двете дати

МЕСЕЦ ОКТОМВРИ

Участие във Международен фолклорен фестивал

26.10.2019г. –Храмов празник на църквата „Свети Димитър”

МЕСЕЦ НОЕМВРИ

1.11-Ден на народните будители

21.11- Ден на християнското семейство – съвместно отбелязване със самодейците и членовете на читалището;

МЕСЕЦ ДЕКЕМВРИ

06.12- Запалване светлините на коледната елха;

15- 25.12 – Коледен концерт и Коледно-новогодишни тържества;

 

9. “ Бачо Киро - 1908 “

     с. Кърнаре

 

Самодейност:

-Театрален колектив

-Група за народни песни

-Група за художествено слово

 

-Клуб “Родолюбие и природа”

Културни прояви:

  21 януари –Бабин ден;                                                                                                      

  14 февруари – Трифон зарезан-на лозовия

       масив;

 

  19 февруари-147 г. от обесването на Левски;              

  1 март- посрещане на Баба Марта в Детската

       градина;

  1 март- Кукерски карнавал;

 

  3 март-142 г. от Освобождението на България

   /поднасяне на венци и цветя на паметната    на

      Ген. Карцов в местността Кърнарския

       хан и тържествен концерт;   

  11.04-Лазаруване;

  18 .04- Великденски концерт;

   9 май – Празник на Кърнаре;

  24 май – литературно-музикална програма; 

   16 юни-  Св. Троица- общоселско веселие и курбан; 

   1 ноември-- Литературно- музикална програма,  посветена   на Народните Будители;

   23. 12 - Коледен концерт;

 

10. “ Звездица “

       с. Розино 

 

Самодейност:

1.Женски вокална група за обработени народни песни

2.Детска вокална група

3.Танцов състав

 

 

 

Културни прояви:

01.01 - Новогодишно веселие;

14.01- Банго Васил;

21.01 – Бабинден;

01.02- Трифон Зарезан;

19.02 – Тържествена програма посветена на 147 г. от  гибелта на Васил Левски;

01.03- Ден на самодееца. Баба Марта;

03.03. – Национален празник на България -тържествен концерт;

08.03 – Ден  на жената;

08.04- Международен ден на ромите;

11.04 –Лазаровден;

24.05. – Празничен концерт –Ден на славянската писменост;

Юни – Празник на с. Розино;

01.06. – Ден на детето ; детско утро

06.09. – Отбелязване Съединението на България;

22.09 -  Ден на Независимостта;

01.11 – Ден на народните будители;

21.11. – Вечер посветена на християнското семейство;

26.12.- Коледно –Новогодишни мероприятия;

 

11. “Васил Левски 1928г.”

       с. Климент

 

Самодейност:

1.Кукерски състав

2.ФСА „Средногорци”

3.Мъжка певческа група

4.Детска певческа група

5.Танцов състав

6.Женска певческа група

 

Клуб „Краезнание”

Клуб ”Млада майка”

Арт клуб

Културен календар:

Януари

06.01. - Йордановден  - хвърляне на кръста за здраве

‘Сурва 2020” –гр. Перник

Февруари

14.02.-  „Трифон Зарезан” – ден на лозаря

19 февруари – Възпоменателно честване на годишнината от гибелта на Васил Левски;

Участие на самодейците в чужбина;        

Март

“’Старчовден” кукерски празник;

3-ти март – Национален празник на Република България;

8-ми март –  Световен ден на жената;

 

Април

19 април- Великден – благотворителен базар и кулинарна изложба;

Май

6 май - Гергьовден – храмов празник;

24 май – Честване на празника на славянската писменост и българската култура;

Почитане паметта на загиналите във войните и ден на Ботев в местността „Тарафови ниви”

 Спасов ден в с.Климент;

Юли, август – Летни занимания с деца;

Народен събор „Копривщица 2020”

Септември

06.09. – Отбелязване Деня на Съединението на България;

22.09. – Ден на Независимостта /общински култ. календар/ Празник на село Климент и родовата памет;

ноември

1 ноември – Ден на народните будители;

21 ноември – Ден на християнската младеж и семейство;

25 ноември – Ден на Св. Климент Охридски;

24 декември – Коледа;

Участие на самодейни колективи в международни, национални и регионални празници.

12. “ Сеяч 1938 г.”

       с. Слатина

 

Самодейност:

-Танцов състав

-Художествено слово

-Сатирична група

-Лазарки

-Коледари

Културни прояви:

Богоявление,/ Йордановден/ хвърляне на кръста

 февруари - Трифон Зарезан;

;

 

 -1 март- Баба Марта и Ден  на самодееца;

- 1  март - Сирни Заговезни;

 -7 март - Тодоров ден, празник на църквата и селото

 -11 април – Лазаруване;

 -19 април - Възкресение Христово

 - 24 май -Ден на българската просвета и култура;

 - 1-ви юни - Празник на детето;

  декември- Запалване на Коледните светлини

Коледен концерт;

 -24 декември - Провеждане на обичая коледуване;

13. “Просвета - 1927 г.”

       с. Богдан

 

Самодейни колективи:

-Женска певческа група

-Детска група за песни и танци

- Коледарска група

 

Образователна дейност:

-Кръжок по приложно изкуство

- Група за художествено слово

Културен календар

   Януари

 06.01- Богоявление;

 21.01.- Бабин ден /Ден на родилната помощ/;

  Февруари

  14.02 -Трифон Зарезан;

   Март

01.03-  Баба Марта – изложба;

            Ден на самодееца;

03.03 -Национален празник на  България;

Април

11.04 - Лазаруване – народен обичай

-          Международен ден на детската книга –

     участие в инициативата ”Чети с мен”

   Май

 05.05. - Ходене на бук – народен обичай

 06.05. – Гергьовден

 11.05.-Божи ден – празник на църквата в с.Богдан;

 24.05-Ден на българската просвета и култура;

 

    Юни

 24.06-  Еньовден – празник на билките и цветята;

  Юли        

   - Участие на самодейните колективи в национални и международни фестивали;

   Септември

 

  -Празник на  плодородието - Народен събор

   Октомври

 1.10.- Ден на възрастните хора;

     

   Ноември

 01.11.- Ден на народните будители

 21.11.- Ден на християнското семейство

   Декември

-          Коледуване – народен обичай;

 

14. “Просвета - 1963”

       с. Соколица

 

Самодейност:

1.Кукерски състав

2.Певческа група

3.Група за стари градски песни

 

Културен календар:

- Богоявление – хвърляне на кръста;

- Бабинден – съвместно с пенсионерски клуб „Млади сърца”;

- Участие на кукерската група на фестивала в гр. Симитли и гр.Перник;

- „Сирни Заговезни”-Старчовден - народно веселие ;

- Участие на кукерската група на фестивала в гр. Раковски

- Честване на 8-ми март- празничен концерт на фолклорната група за изворен фолклор

- Участие на кукерската група на фестивала в Турия

- Народно веселие  по случай Великденските празници;

- Детски празничен концерт по случай 1 юни;

- Участие на фолклорната група в Дорково;

- Празник на селото – съвместно с Кметството – общоселски събор;

- Участие на фолклорната група на Беклемето;

- По случай църковния празник „ Свети Архангел Михаил”, съвместно с църквата – курбан;

- Коледни и новогодишни тържества. Новогодишно хоро;

15. ”20-ти Април -1876 г.”

        гр. Клисура

съвместно с кметството

Самодейност:

 

Културен календар:

Януари

-Ден на родилната помощ – Бабин ден

Февруари

-Трифон Зарезан в Клисура

 Март

-142 години от Освобождението на България

  Април

24,25.04.  Дни на възрожденската и патриотична песен “Топчето пукна”

30.04. -.  Априлска епопея - Тържествен митинг-заря;

   Май

1.05. –Тържествен митинг. Възпроизвеждане на моменти от Априлското въстание;

  Юни

1 юни -  Ден на детето – професионални аниматори, изненади и лакомства;

  Юли

-192 г. от рождението от Христо Груев Данов;

Август

-15.08 - Храмов празник на църквата „Св. Богородица”;

  Октомври

- 19.10 -  Празник на картофите – 34 години;

 Ноември

- 1.11. -  Ден на народните будители;

- 21.11 - Ден на християнското семейство;

 Декември

 - Коледно-новогодишен концерт, Коледуване;

 

16. “Пробуда – 1899”

        с. Каравелово

 

Самодейни състави:

-Група за автентичен фолклор

- Танцов състав

-Група за народни песни и

  художестено слово – детска

-Детска кукерска група

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Културен календар:

06.01 -Богоявление;

14.02- Трифон Зарезан –Участие на Женската певческа група;

19.02.-Възпоменателно честване на годишнина от обесването на Васил Левски –патриотични песни / детска група/

- Честване на 1 март- ден на самодееца, 3-ти март и

  8-ми март;

- 1.03 -Сирни Заговезни –  ритуални огньове

- Лазаруване;

-Великден – конкурс зз писано яйце и най – сладък козунак;

- Гр. Клисура – конкурс за патриотична песен;

- Гергьовден;

- 24 май празник на читалището;

- Участие в “Празник на розата” в гр.Казанлък;

   Фестивал в с.  Столетово и с. Чавдар;

- Надпяване в местността „Беклемето”;

- Участие във фолклорен фестивал с.Царацово, общ. Марица;

- 1-ви ноември –Ден на народните будители;

- Ден на христианското семейство;

-  Коледно – новогодишно тържество;

 

17. ”Развитие -2016 г.”

        с. Ведраре

 Самодейни колективи:

1. Певческа група „Ведрина”.

2. Танцов състав „Жар”.

3. Рок група „Децибел”.

4. Коледари.

 

 

Културен календар:

6 януари - Богоявление;

1 февруари - Трифон Зарезан;

1 март кукерски празник;

8 март -  Празник на жената;

11 април – Лазарки;

24 май  – Църковен празник  на храм

„Св. св. Кирил и Методий” с . Ведраре - курбан;

3, 4 юли  –Празник на с.Ведраре –Традиционен събор;

5 декември- Запалване на коледната елха;

24, 25 декември – Коледуване;

26 декември- Коледен базар;

18. “Пробуда 1927”

       с. Христо Даново

 

Самодейни колективи:

-Фолклорна група за изворен фолклор;

-Кукерски състав „Текия”;

-Детски  състав за модерни танци – временен;

-Детски фолклорен  състав – временен;

-Детски театрален състав- временен ;

 

-Клуб на природолюбителя;

-Клуб  „Сръчни ръце”;

 

Културни прояви:

06.01.Богоявление-вадене на кръста в местността ”Лагера”.

21.01.Бабин ден;

-Участия на кукерската група в рагионални и национални фестивали.

 

-Конкурс и изложба на мартеници изработени от клуб”Сръчни ръце”.

 23.02 - Кукерски празник;

 

-Осмомартенска седянка–тържество съвместно с пенсионерски клуб „Еделвайс”.

3-ти март -Национален празник на България -

-литературно-музикална програма

11.04- Лазаровден.

19.04 – Великден в библиотеката- изложба-конкурс.

 1- ви юни – Детско шоу, развлекателни игри.

 8 юни Храмов празник на църква „Света Троица”.

24 юни –Еньовден – „Всяка болка билка си има”- съвместно с пенсионерски клуб.

27 юли - 192 годишнина от рождението на Хр.Г.Данов:

            -празнична програма;

            -народно увеселение;

 1- ви ноември –ден на народните будители.

 21 ноември - Ден на християнското семейство-съвместно с пенсионерски клуб „Еделвайс”.

 Коледни и Новогодишни празници.

 

19. “Христо Ботев - 1963”

       с. Горни Домлян

 

Самодейност:

Постоянни

Кукерска група

Певческа група

Временна  -Лазаркини

Коледари

Културен календар:

Януари

-01.01.-Новогодишно хоро;

-12.01- Участие на Кукерска група  гр. Симитли;

-27.01. Участие на кукерската група и певчески състав в Международния фестивал „Сурва” Перник;

Февруари

-14.02 - Ден на лозаря; 

- 29.02– Участие на кукерския състав и певческата група в „Старчовден „  гр. Карлово;

Март

- 1.03. - Участие на кукерската група и певческия състав в „Сирни Заговезни” с. Горни Домлян;

 

-01.03. – Ден на самодееца - тържества с участниците в самодейните състави;

-03.03. – Честване на Националния празник на България;

- 08.03 – Международен ден на жената;

Април

 -11.04. -  Лазаровден  - Обичаят „Лазаруване”;

- 12.04. -  Цветница;

- 19.04 - Възкресение Христово – Великденско хоро;

- 21.04. – Благотворително участие на певческа група в Дом за стари хора с. Търничене.

Май

06.05 – Гергьовден;

11.05. – Празник на библиотечните и читалищни дейци;

24.05. – Ден на славянската писменост, на българската просвета и култура;

Участие в Народен събор в гр.Пловдив;

29.05- Празник на розата в гр.Карлово – участие на читалищните самодейци:

Юни

01.06 - Ден на детето – Тържество;

02.06. - Ден на Ботев – Честване;

24.06. – Еньовден;

Участие на самодейните колективи в с.Столетово и ”Хайдут Генчо” гр.Хисар ;

24-28.07-Участие в Международен фестивал в Охрид, Македония;

Август –Народен събор Копривщица 2020;

Септември

06.09. - Ден на Съединението;

22.09. – Ден на Независимостта;

Участие на самодейни състави в Лозенец;

Октомври

01.10. – Ден на възрастните хора;

Ноември

01.11 – Ден на народните будители;

21.11.- Ден на християнското семейство;

Декември

23.12. – Коледно тържество и посрещане на Дядо Коледа;

24.12. – Коледуване;

20. ”Христо Ботев 1928”   

        с. Столетово

 

Самодейност:

-Фолклорна група “Столетовка”

-Кукерска група

-Танцов клуб за деца и младежи

 „ Столетовче”

Лазарки и коледари

Културен календар:

6.01.  – Богоявление;

            172 г. от рождението на Христо Ботев                               

            Поетична вечер;

29.02. - Кукерски празник в Карлово;

1.03. – Баба Марта и Ден на самодееца;

1.03. „Старчовден в Карловско”;

 

3.03.- Национален празник  - 142 години от Освобождението на Република България;

11.04. – Лазаровден и Цветница;

 

24.05. – Ден на българската просвета и култура;

1.06. -Ден на детето;

3, 4 , 5 .07 13-ти Национален фолклорен фестивал “Столетово пее  и танцува”;

1.11. – Ден на народните будители;

21 .11- Ден на християнското семейство;

Декември -  Коледен концерт;

                         Народно веселие;

21.„Самообразование-1923

       с. Домлян

 

Самодейност:

-Кукерска група

-Коледарска група

 

Културен календар:

Януари

-01.01-Празнуване на Нова година с  участието на самодейните колективи;

-25 и 26. 01- Участие на кукерския състав в Международния фестивал „Сурва“ гр. Перник;

Февруари

- Празнуване Деня на лозаря;

- Участие на кукерския състав в „Кукове” гр.Раковски;

-29.02- Общински кукерски празник;

 

Март

- Празнуване на Баба Марта в Младежкия клуб;

-1.03 -  Празнуване на Старчовден – Сирни Заговезни;

 

- Честване на Националния празник на  България с полагане на цветя на паметника  на загиналите;

-7.03-Празнуване на Тодоров ден – кушия  на стадиона в с. Домлян;

 

Април

- Празнуване на Лазаров ден и Цветница;

Май

- 24 май- Празник на читалището;

Септември

  Участие на певческата група и танцовия състав в традиционния събор в с Пролом;

-5 септември – Традиционен събор в с.Домлян – с участието на читалищните самодейци;

Декември

 - Коледуване и Нова година;

 

22. „Светлина 1931”

       с. Иганово

 

 

 

 

Културен календар:

1 януари –Посрещане на Новата година и честване празника Васильовден;

1 февруари – Трифон Зарезан;

19 февруари – 147 г. от гибелта на Васил Левски;

1 март – посрещане на Баба Марта и Ден на самодееца;

11 април – Лазаровден;

19 април – Великден;

25 април– Празник на село Иганово, Традиционен събор;

24 май -  Ден на славянската писменост и култура;

1 юни – Ден на детето;

15 август – Успение на Пресвета Богородица. Храмов празник на село Иганово, тържествен водосвет и курбан;

1 ноември – Ден на народните будители;

24,25 декември -Бъдни вечер и Коледа  - Коледуване;

31 декември – Посрещане на Нова година - новогодишно сурвакарско приветствие;

 

 

23. „ Пробуда -1933 г.”

       с. Куртово

 

Самодейност:

1. Певческа група ”Настроение”;

2. Танцова трупа;

 

Културен календар:

Януари – Празнуване на Йордановден;

Февруари – Трифон Зарезан;

 

Март – Сирни Заговезни;

              - Честване на националния празник 3-ти март;

-          Отбелязване на 8-ми март;

-           

Април -Празнуване на Лазаровден, Цветница и

                 Великден;

22.04-     Отбелязване на световния ден на

                 Земята;

            23.04-  Отбелязване на световния ден на

                             книгата;

                       -  Участие в Дните на възрожденската и патриотична песен в град Клисура;

Май – Празнуване на Гергьовден и участие на         певческата група на събора в с. Куртово;

               - Отбелязване деня на Европа;

          31.05- Инициатива по случай Деня без цигарен

                         дим ;

   -Инициативи по случай Европейската седмица на мобилността,като посланик на движението  в кампанията  „MOVE WEEK”;

  Юни

          01.06- Отбелязване Деня на детето;

          -Участие в Ботеви дни и нощи - гр.Калофер;

         - Участие в Национален събор в парк Лаута

         - Фестивал на обредните хлябове;

         24.06 – Храмов празник и събор на селото;

   -Участие в „Столетово пее и танцува”

Юли

        

              -„Забавно лято”;

               -Участие  в надпяване -

                 гр.Калофер,местността „Паниците”;

Август – Участие на певческа група в   Национален тракийски фолклорен събор „Богородична стъпка” Стара Загора; Народен събор „ Копривщица 2020”

                - Инициатива за отбелязване международния ден на младежта – 21 август 

Септември

 – Отбелязване деня на Съединението;

  - Отбелязване деня на Независимостта;

  - Участие във Фестивала на чушката и домата в    с.Куртово  Конаре;

   -  Участие на певческа група в нац. събор в с. Труд;

                     

Октомври

   – Отбелязване Деня на възрастните хора;

Ноември  

 01.11 - Ден на народните будители;

 16.11-Инициатива по случай Деня на толерантността;

   21.11 – Ден на христианското семейство;

Декември

  -Инициативи за отбелязване на Международния ден на доброволците;

   - Празнуване на Коледа и Нова година;                  

24.„Светлина 2016 г.”

  с. Певците

 

Самодейност:

1.Детска група за песни и танци.

2. Любителски клуб за народни хора.

3. Коледарска група.

Образователна дейност

1.Школа по интереси „Аз творя”, „Направи си сам”;

2.Клуб „ Бъди грамотен”

Януари

06.01- Йордановден;

Февруари

- Трифон Зарезан;

Март

01.03- Посрещане на Баба Марта;

03.03- Национален празник;

08.03 – Честване на 8- ми март;

22.03 – Празнуване на Първа пролет;

Април

11.04- Лазаровден;

19.04 – Великден- Конкурс „Най – шарено яйце”;

23.04 -Отбелязване на световния ден на книгата;

Май

06.05- Празнуване на Гергьовден;

24.05- Ден на славянската писменост и култура;

Юни

01.06- Ден на детето;

-Участие в Национален фолклорен събор „Столетово пее и танцува”

Юли август

-          Забавно лято;

-          Традиционен събор на с.Певците;

Септември

06.09- Ден на Съединението;

Октомври

Отбелязване деня на възрастните хора;

Ноември

01.11- Ден на Народните будители;

21.11- Ден  на християнското семейство;

Декември

- Празнуване на Коледа и Нова година;

 

25. „Светлина 2014 г.”

с.  Бегунци

Самодейност:

-          Женска певческа група;

-          Танцов състав;

Януари

01.01- Сурвакане;

 

Февруари

14.02- Трифон Зарезан;

Март

1.03- Баба Марта и ден на самодееца;

03.03- Национален празник;

08.03- Ден на жената;

Април

11.04- Лазаруване;

19.04- Великден;

Юни

-Празник на църквата;

Август

-          Празник на селото;

Ноември – Ден н християнското семейство;

Декември

-05.12- Запалване на Коледните светлини;

-Коледуване и посрещане на Дядо Коледа;

 

8:15-12:15/ 13:00-17:00