Потърсете в сайта

ОФК “ЛЕВСКИ КАРЛОВО” ЗАПОЧНА НОВОТО ПЪРВЕНСТВО С ИЗРАЗИТЕЛНА ПОБЕДА

Дата на публикуване: 09.08.2020 13:07

Днес със срещата между отборите на ОФК „КАРНОБАТ“ и ОФК „ЛЕВСКИ КАРЛОВО“, играна на стадион " Ганчо Хардалов“ в гр.Карнобат пред около 100   зрители, започна първенството на Трета футболна лига – Югоизточна зона.

След по-добра игра  гостите спечелиха с резултат 3 : 1 ( на полувремето 2 : 0 ). Головете отбелязаха Борислав Хаджиев във 1 мин., Иван Иванов в 29 мин. и Иван Диклиев в 88 мин. За домакините точен беше Даниел Стаматов в 92 мин.

Гостите поведоха с „гол от съблекалнята“. Не бе изминала и 1 мин. от началото на срещата, когато с отлична атака, започната от Никола Попов по левия фланг, подаване в дясно към Ивайло Маринов и след прецизно центриране Борислав Хаджиев майсторски с глава откри резултата.

В следващите минути гостите контролираха  играта, но и домакините създадоха няколко добри положения. С гола за домакините се разминаха Станимир Митев, Петър Колев, Пламен Димитров и Георги Тузаков, чиито изстрели бяха парирани майсторски от стража на гостите Цветан Тодоров.

В 29 мин. Цветан Тодоров отлично изпълни фаул от близо до своята врата, топката бе овладяна майсторски от Иван Тошев Иванов на границата на наказателното поле и без забавяне брилянтно прехвърли вратаря и удвои резултата.

През второто полувреме гостите също доминираха и пропуснаха няколко изгодни положения за гол. Домакините също имаха своите положения, но вратарят Цветан Тодоров отново показа своята висока класа. И двамата треньори направиха позволените 5 смени. В състава на гостите  в игра влязоха последователно Петър Петров, Валентин Сливов, Петър Главчев, Иван Диклиев и Тодор  Султанов. Въпреки това гостите продължиха да доминират и в 88 минута след отличен рейд по лявото крило на Петър Главчев последва остро центриране по земята и току що влезлият в игра Иван Диклиев направи резултата класически. В добавеното време след изпълнение на корнер от  Георги Тузаков, разбъркване пред нашата врата  и невнимание в защита от непосредствена близост Даниел Стаматов успя да отбележи почетния гол за домакините.

Съдийската бригада от гр. Хасково, начело сНиколай Добрев Николов и помощници  Стефан Делчев Делчев  и Мехмед Сезгин Мехмед се справи  добре   със задълженията си.

Двата отбора играха в следните състави:

ОФК “Карнобат“:   2 Даниел Георгиев Желев  (вратар) ( 41 мин. 12  Борислав Ганев Тотев), 23 Пламен Ангелов Димитров (капитан), 67 Трендафил Иванов Момчилов ( 46 мин. 69  Стоян Стоянов Калпаклиев), 29 Станимир Неделчев Митев, 89 Ясен Петков Тузаков, 19  Георги Петков Тузаков, 13 Антон Петров Иванов ( 55 мин. 77 Стефан Станиславов Стаматов), 14 Киро Неделчев Гърков ( 81 мин. 7  Ненко Георгиев Петров), 11 Петър Тодоров Колев, 9  Димитър Атанасов Петров ( 81 мин. 8 Даниел Николаев Стаматов), 18 Стоян Георгиев Калев.

Резерви  12  Борислав Ганев Тотев (вратар), 5 Димитър Цонков Дончев,  8   Даниел Николаев Стаматов,   77 Стефан Станиславов Стаматов, 7  Ненко Георгиев Петров, 20  Хайри Мехмед , 69  Стоян Стоянов Калпаклиев.

Старши треньор: Атанас Господинов Атанасов

ОФК “Левски Карлово”: 1. Цветан Димитров Тодоров (капитан), 22. Никола Калоянов Попов ( 57 мин. 19. Петър Невелинов Петров), 3. Мартин Иванов Симеонов, 15  Надим Руменов Ангелов, 17. Радослав Георгиев Димитров, 30. Емил Красимиров Иванов, 11 Георги Петров Георгиев ( 86 мин. 20. Тодор Стефанов Султанов),  6. Ивайло Маринов Маринов, 7. Георги Бончев Андонов ( 69 мин. 9. Петър Иванов Главчев), 8. Иван Тошев Иванов ( 86 мин. 14. Иван Тодоров Диклиев), 79. Борислав Станимиров Хаджиев ( 69 мин. 10. Валентин Николаев Сливов).

Резерви: 12 Владимир Савов Костов (вратар), 18. Янко Христов Вълканов, 10. Валентин Николаев Сливов, 20. Тодор Стефанов Султанов, 14. Иван Тодоров Диклиев, 19. Петър Невелинов Петров, 9. Петър Иванов Главчев.

Старши треньор: Данаил Василев Бачков